Co powinna zawierać wyprawka dla kota?

Pojawienie się kota w naszym domu wprowadza wiele radości w nasze życia. Zanim zwierzak pojawi się w naszym domu musimy kupić niezbędne rzeczy. Wyprawka dla kota powinna zawierać karmę i wszystkie niezbędne akcesoria. Zakupienie wszystkiego zanim kot pojawi się w naszym domu jest ważne, żebyśmy mogli cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.

Co powinna zawierać wyprawka dla kota?

Żywienie kota wpływa na jego rozwój i zdrowie. Dlatego też powinniśmy wybrać dobrej jakości karmę. Karma dla kota dobrej jakości powinna zawierać mięso na pierwszym miejscu w składzie. Najczęściej podstawą w karmie jest drób bądź ryby. Karma rybna jest chętnie jedzona przez koty, głównie ze względu na intensywniejszy zapach i smak. Sucha karma może być podstawą diety, jednak warto podawać także mokrą karmę bądź gotowane mięso. Wpłynie to pozytywnie na układ pokarmowy. Smakołyki dla kota przydadzą się w czasie jego oswajania. W sklepach znajdziemy szeroki wybór przysmaków dla naszego pupila. Karmę podajemy kotu w miskach. Najlepiej wybrać miski metalowe bądź ceramiczne. Łatwo się je czyści, a także są wytrzymalsze niż te plastikowe. Dodatkowo miski plastikowe z czasem się ścierają i mogą podrażnić pyszczek kota.

Niezbędną rzeczą w wyprawce jest kuweta. Najtańsze modele kupimy za kilkadziesiąt złotych. To właśnie te plastikowe są najczęściej wybierane. Wpływa na to ich cena i dostępność. Kuwetę możemy kupić nawet w supermarketach. Kuweta automatyczna może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli długo pracujemy i mamy małe mieszkanie. Kuwety automatyczne same się czyszczą, dzięki czemu w pomieszczeniu nie unosi się nieprzyjemny zapach. Do kuwety niezbędny będzie żwirek. Najczęściej wybierany jest żwirek zbrylający. Warto wybrać ten zapachowy, gdyż zniweluje zapach odchodów.

Drapak dla kota jest niezbędny, jeśli chcemy uniknąć zniszczonych mebli. Warto kupić drapak z półkami, na które kto będzie mógł wskakiwać. Drapaki mają także domek, w którym nasz pupil będzie mógł się schować. Zabawki dla kota także powinny znaleźć się w wyprawce. Zwierzęta te lubią bawić się piłkami czy zabawkami w kształcie myszy. Warto mieć zabawki na sznurku, co ułatwia zabawę w przypadku lękliwych kotów. Dzięki temu możemy rzucić kotu zabawkę i z daleka ją przyciągać. Koty lubią bawić się także piłeczkami z dzwoneczkiem.

W wyprawce dla kota nie może zabraknąć także akcesoriów pielęgnacyjnych. Przydatne będą cążki do pazurów, szampon, szczotka, a także pasta odkłaczająca. Koty sporą część dnia spędzają na pielęgnacji swojej sierści. Przez to sporo włosów trafia do ich żołądka. Pasta odkłaczająca zawiera substancje, które ułatwiają wydalanie sierści z układu pokarmowego. Należy ją stosować regularnie według zaleceń producenta. Kota należy kąpać raz na miesiąc lub dwa. Częściej możemy używać suchego szamponu. Regularnie powinniśmy stosować preparaty na kleszcze i pchły, nawet jeśli kot nie wychodzi na zewnątrz.