Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje to czas, w którym możemy odpocząć od pracy czy szkoły. Często wyjeżdżamy na urlop, bądź zapewniamy sobie rozrywkę w naszym mieście. W czasie wakacji nie możemy zapominać o naszych czworonożnych przyjaciołach. Wakacje z psem możemy spędzić w ciekawy sposób. Warto wykorzystać dostępny czas na wspólny wyjazd czy szkolenie naszego pupila.

Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje z psem możemy spędzić na kilka sposobów. Najczęściej właśnie w czasie wakacji planujemy dłuższy wyjazd na urlop. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć na wyjazd naszego pupila. Zwłaszcza jeśli jest to wyjazd na terenie naszego kraju. Wcześniej jednak powinniśmy się upewnić czy w hotelu, do którego się udajemy można trzymać psa. Z reguły nie ma problemu z małymi psami, gdyż możemy je wnosić do pokoju na rękach. Jednak w przypadku średnich bądź dużych ras psów może być kłopot. Lepszym wyjściem jest wynajem domu bądź mieszkania na czas wakacji. W internecie znajdziemy wiele serwisów, dzięki którym znajdziemy dom bądź mieszkanie w dogodnym dla nas terminie. Zamiast jednego dłuższego wyjazdu często także planujemy więcej krótszych wycieczek. Weekendowe wyjazdy są dobre dla psa, gdyż może przyzwyczajać się do spędzania czasu w nowych miejscach. Będzie to przydatne zwłaszcza, jeśli planujemy dłuższy wyjazd bądź przeprowadzkę. Ostatnią opcją jest spędzanie czasu w domu. Jest to dobra opcja szczególnie dla osób pracujących, które na co dzień mało czasu spędzają w domu. Wykorzystajmy wolny czas na dłuższe spacery z psem czy wspólną zabawę. Warto także nauczyć psa nowych komend.

Niezależnie od tego, który ze sposobów spędzania wakacji wybierzemy powinniśmy wiedzieć jak podróżować z psem. Zanim udamy się z naszym pupilem w dłuższą trasę warto przyzwyczaić go do jazdy samochodem. Dobrym pomysłem jest zabranie psa na spacery np. do parku czy lasu. Takie kilkunastominutowe przejażdżki pozwolą psu oswoić się z jazdą samochodem. Planując wakacyjny wyjazd pamiętajmy o zabraniu ze sobą karmy, smakołyków, misek, akcesoriów spacerowych i pielęgnacyjnych, legowiska, a także ulubionych zabawek. Zabranie rzeczy psa w podróż pozowali mu łatwiej oswoić się z nowym miejscem. Mata chłodząca będzie przydatna zarówno w czasie podróży, jak i na miejscu docelowym. Warto także mieć ze sobą książeczkę zdrowia psa. Przyda się ona w razie wypadku czy choroby.

Bezpieczeństwo psa w czasie jazdy powinno być naszym priorytetem. Pies nie może luzem chodzić po samochodzie. Dlatego też musimy kupić specjalne szelki samochodowe bądź transporter. Transporter powinien być dopasowany do wielkości naszego psa. Zwierzak powinien móc się w nim swobodnie położyć. W przypadku większych psów lepiej sprawdzi się klatka kennelowa, którą możemy umieścić na tylnym siedzeniu bądź w bagażniku. Pamiętajmy o tym, żeby podróżować rano, późnym popołudniem bądź wieczorem.

1 thought on “Jak spędzić wakacje z psem?

  1. Pamiętajmy o sprawdzeniu, czy hotel/ miejsce noclegowe akceptuje zwierzęta, z tym bywa różnie, ale da się znaleźć taki nocleg.

Comments are closed.