Polski spaniel myśliwski – Co warto o nim wiedzieć?

Zajmujesz się na co dzień myślistwem? Bądź chcesz zacząć przygodę z tą „profesją”? I szukasz dla Siebie idealnego psa do owego zadania? Polski spaniel myśliwski to będzie najbardziej optymalna i polecana rasa psów, do owego zajęcia! Dowiedz się, dlaczego właśnie ten gatunek psa jest idealny do owej omawianej profesji.

Zachowanie i charakter Polskiego spaniela myśliwskiego


Charakteryzuje się dużą równowagą i mocnym opanowaniem. Owy pies jest odważny, bystry i aktywny w owej pracy. Co najważniejsze. Pracuje zarówno na trudnym terenie jak i w wodzie co daje mu dodatkowe atuty do wybrania tej rasy, jest inteligentny i bardzo łatwo przyswaja wiedzę. Przy pracy w bardzo sumiennym i pełnym pasji zaangażowania. Polski spaniel myśliwski jako towarzysz, charakteryzuje się też wyjątkowo kontaktowy z człowiekiem, jest dobrym kompanem na owe spacery i bardzo przydatnym stróżem. Pod warunkiem, iż właściwie wychowa się owego psiaka.

Wygląd psa Polskiego spaniela myśliwskiego


Pies omawiany w artykule to średniej wielkości i zwartej budowie, która świadczy o jego dużej ruchliwości w ciągu dnia, a też odporności na trudne warunki spacerów. Takich jak szuwary, na bagnach czy w wodzie. Pies posiada średnio gruby kościec kończyn, która zapewnia jemu odpowiednią wytrzymałość na utrudnione zadania. Ma zwisające uszy pokryte frędzlami dłuższych włosów, a też pióro na ogonie. Brzuch oraz tylna strona kończyn, barwa szaty przesiana w łatwy. Najczęściej owego psa znaleźć w kolorach czekoladowych z brązowym noskiem. Rzadziej, jednak, ale możliwa opcja to czarna przesiana. Zdarzają się, też przypadki, że owe psy posiadają kolory płowe z podpaleniami.

Użytkowy pies


Owego Polskiego spaniela myśliwskiego, najczęściej używa się do myślistwa głównie na ptactwo oraz dobrną zwierzynę. Psy te bardzo chętnie aportują, świetnie pływają w wodzie, mnóstwo z nich jest, także dobrymi psami rodzinnymi, pod warunkiem, takim jak zapewnienie właściwej aktywności fizycznej psu, dotyczącej owej rasy.

Podsumowanie.


Taki pies jest idealny do rodzin, którzy uprawiają codziennie sport i zapewnią psu jego aktywność fizyczną, którą w ciągu dnia musi wykorzystać to nie jest pies do leżenia na kanapie. To pies przystosowany jest do pracy w myślistwie, ale może nadać się do rodzin aktywnych. Pies lubi aportować pies lubi pływać, więc spacery bieganie czy różnorodna zabawa fizyczna przyniosą efekty. Dodatkowo pies szybko przyswaja wiedzę, którą można wykorzystać do nauki owego pieska do domu. Poleca się go również dla myśliwych, którzy polują na ptactwo i różnego rodzaju zwierzynę małą. Chętnie stawi czoła, każdemu zagrożeniu i da radę wytrzymać w ekstremalnie ciężkich warunkach.